wtorek, 20 marca 2012
I-D rules

Chciałabym pewnego dnia zobaczyć taką okładkę polskiego czasopisma. Choćby za dziesięć lat.

zdjęcia: I-D, The Royalty Issue, Spring 2012

21:01, ladytobe , różne
Link Komentarze (3) »
wtorek, 03 stycznia 2012
Versace for H&M Cruise Collection

Kolekcja nie zrobiła na mnie wrażenia, ale zdjęcia do kolekcji cruise są przepiękne. Boska Abbey Lee i niesamowity, przywodzący na myśl film noir, klimat gorącego Hollywood.

piątek, 18 listopada 2011
Jesień. Manifest

Ciepłe dni się skończyły, po lecie zostały już tylko zdjęcia, o 16 jest już ciemno, a temperatura nie przekracza 10 stopni. Dla przeciętnego zjadacza chleba oznacza to tyle, że a) zbliżają się święta i trzeba pomyśleć o prezentach, b) zaraz spadnie śnieg i trzeba kupić odpowiednie na kilkunastostopniowe mrozy obuwie/okrycie wierzchnie. Dla przeciętnego zjadacza mody oznacza to przeorganizowanie szafy i maraton po sklepach. Nie udaję, że nie jestem zjadaczem mody. Wolałabym jednak nazwać się smakoszem (mody). Od hasła "muszę to mieć" wolę "powinnam to mieć". Nie byłabym jednak sobą (ofiarą mody?) gdybym co sezon nie tworzyła listy rzeczy absolutnie niezbędnych w mojej garderobie. Z czasem poprzeczka, którą stawiałam ubraniom poszła w górę, więc rzeczy które lądują w mojej szafie jest mniej, zaczynają one za to tworzyć w miarę spójną całość.

Płaszcz. Chciałabym skończyć z czarną jesienią. Czyżbym dojrzała? (=wyrosła z bycia brudasem)? Biały. Prosty, surowo-sportowy. Żeby nie wyglądać jak bogata turystka z Rosji,

theyskens' theory/ la garconne moderne/ rag & bone

Sukienka, którą mogłabym nosić siedem dni w tygodniu. Raczej nie stawiam na wzory. Niech będzie gładka, liczy się jakość materiału.

stella mccartney/ 3.1 phillip lim/ viktor & rolf

Buty. Codziennie przemierzam na piechotę kilka kilometrów. Mają być wygodne, ciepłe, nieprzemakalne, odporne na sól. Bardzo nie chciałabym wskazywać tych jako ideałów, ale wyjątkowo brakuje mi pomysłów. Po prostu kozaki? Czy "po prostu" to inaczej najlepiej?

chloe/ miu miu/ burberry

Lista mogłaby się skończyć w tym miejscu. To jednak niemożliwe, kiedy w głowie takie obrazy?

rag&bone/ marni/ wunderkind

Jaki zatem będzie mój sezon jesienno zimowy? Czy zdrowy rozsądek wygra z zachciankami sezonu? 

12:33, ladytobe , różne
Link Komentarze (2) »
środa, 21 września 2011
Kto się ośmieli?

refinery29; team peter stigter; grazia.it; the style crusader; guerrisms

piątek, 19 sierpnia 2011
Perfect!

Prawie przeszłam obok niej obojętnie, ale coś mi kazało spojrzeć na tył...

...i znalazłam koszulę idealną.

źródło: priv

czwartek, 14 lipca 2011
Flashback?

Możliwe, że wszystko już widziałam?

2008

2011

źródło: streetfsn; jak and jil

11:25, ladytobe , różne
Link Komentarze (2) »
wtorek, 28 czerwca 2011
Hurry up!

Nie tylko dla fanów twórczości Spike'a Jonze. Jeszcze tylko dzisiaj w serwisie Mubi , za darmo, można obejrzeć krótkometrażowy film Arcade Fire (wyreżyserowany przez Spike'a Jonze) "Scenes From The Suburbs". POLECAM!

źródło: arcade fire

środa, 11 maja 2011
Closet visit

Lubię podglądać mieszkania innych, ale jeszcze większą przyjemność sprawia mi zaglądanie do szaf. Najnowsze odkrycie to closet visit. Dużo inspiracji i ... odrobina zazdrości.

 zdjęcia: closet visit

20:55, ladytobe , różne
Link Komentarze (1) »
środa, 30 marca 2011
Balmain / Sralmę

Nigdy nie należałam do fanek projektów Decarnin'a i proszę, niech ktoś wytłumaczy co sprawia, że te koszulki kosztują kolejno 1060 i 949 EURO. (Dodam, że koszulka nr 2 na net-a-porter jest wyprzedana).

 

Zastanawiam się, co kupiłabym, gdybym miała "wolne" tysiąc euro i na którym miejscu znalazłyby się top Balmain...?

zdjęcia: net-a-porter

19:06, ladytobe , różne
Link Komentarze (3) »
środa, 28 kwietnia 2010
Veasyble

Lubię przedmioty, które można wykorzystywać w wielkoraki sposób. Lubię sie czasem schować przed światem. Za projektami Veasyble kryje sie filozofia, która mówi o potrzebie tworzenia wokół siebie intymnej, wyizolowanej przestrzeni. Jak mówią autorki," Veasyble is a set of wearable accesories that can be converted at a touch into a means of isolation". Perfetto.

zdjęcia: veasyble, gif: cqc/pop

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6