środa, 03 października 2012
Pompon

Wyróżnić się z tłumu. Można? Zgodnie z duchem czasu i pochwałą indywidualizmu, nawet trzeba. W czasach panoszących się sieciówek, nie jest to prosta sprawa. Można szukać unikatów w lumpeksach (kto ma na to czas), zamawiać u projektantów (kto ma na to pieniądze) lub samemu szyć ubrania (kto ma do tego talent). Na szczęście różne marki wychodzą na przeciw potrzebom konsumenta. Możemy zaprojektować swoje buty, biżuterię, a nawet skomponować swoje perfumy. Jest także Pompon. Pod hasłem "zrób to sam" daje możliwość samodzielnego dopracowania bluzek. Pompon proponuje fasony i kolory, a sami dobieramy ich konfigurację. Efekt? Niepowtarzalne, swobodne ubrania, niesamowicie wygodne, które z pewnością wyróżniają się z tłumu. Jestem szczęśliwą nosicielką bluzki Trzy kolory i z ogromną niecierpliwością oczekuję debiutu cieplejszych okryć. 

Na facebook'owej stronie Pompon pojawiają się produkty z nowej kolekcji. W tym ciepłe bluzy. Stay tuned!

zdjęcia: Pompon (dziękuję!), priv

poniedziałek, 26 marca 2012
Foka Yoka

Bluza marzeń i Smutny koń w wesołą burzę to nazwy modeli wyprodukowanych przez Foka Yoka. To bluzy i nikt mi nie wmówi, że nie przydadzą się na wiosnę. (Lato, jesień i zimę też). Oprócz tego Foka Yoka proponuje koszulki z krótkim rękawem i na ramiączkach. Wszystkie ręcznie malowane bądź wykonane metodą termotransferową (ciekawy efekt daje brokatowa i hologramowa folia). Jeśli wiosną mam obudzić w sobie odrobinę szaleństwa, byłoby dobrze zrobić to z Foka Yoka.

zdjęcia: Foka Yoka (dzięki uprzejmości Michała)

Foka Yoka facebook

czwartek, 08 grudnia 2011
Odio Tees

Odio Tees jak twierdzi projektantka koszulek Aleksandra Ozimek powstało z potrzeby buntu przeciwko tradycyjnym nadrukom. Nie doświadczymy tu klasycznego szablonu sitodrukowego, nie spotkamy więc dwóch identycznych egzemplarzy. Brawo. Odio Tees to koszulki zdobione nowoczesnymi metodami (druk 3D, puff, wywab, folia, flock). Niektóre printy dzięki łączeniu błysku i matu, warstwowemu nakładaniu farby, dają efekt trzeciego wymiaru, "wychodzą" z koszulki. Projektantka bawi się fakturą, kolorem, a dzięki temu, że koszulki nie mają przypisanych rozmiarów, są unisex.

zdjęcia Odio Tees (dzięki uprzejmości Oli), foto Michał Polak

Odio Tees facebook

wtorek, 30 sierpnia 2011
Not just shop

Czasy, kiedy narzekałam, że w Polsce nie można kupić oryginalnej koszulki odeszły bezpowrotnie.

Koszulki notjustshop wyróżnia nie tylko niebanalne wzornictwo, ale przede wszystkim doskonała jakość wykonania. Więcej o sklepie, można dowiedzieć się tu. A wszystkim fanom koszulek (i nie tylko), polecam blog prowadzony przez Łukasza z notjustshop.

źródło: notjustshop.com (pozdrawiam!)

czwartek, 25 sierpnia 2011
Szycie jest piękne!

Kiedy oglądam arcydzieła Zuzi Górskiej, po pierwsze zazdroszczę ogromnego talentu, ale przede wszystkim myślę: szycie jest piękne. Kto ma ochotę na niepowtarzalną torebkę polecam Pracownię Twórczą Zuzi Górskiej. Ja zakochałam się w kopertówkach.

 

zdjęcia: Pracownia Twórcza Zuzi Górskiej (Pozdrawiam!)

środa, 18 maja 2011
Furious

Furious to nazwa projektu Moniki Przywara-Strzałki, zapowiadającego nową linię w klimacie unisex. Wszystkie koszulki są ręcznie malowane. Koszulki można zamówić kontaktując się bezpośrednio z projektantką: przywarastrzalka@gmail.com.

zdjęcia: monika przywara-strzałka (dziękuję:)

środa, 23 marca 2011
Pinata Unique

Cudze chwalicie... swego nie znacie, czyli na jakie skarby można natknąć się bezmyślnie przekopując allegro.

Pinata Unique to nie tylko unikatowe koszulki, ale przede wszystkim dobry polski design. Cały Asortyment do zobaczenia tu.