niedziela, 26 sierpnia 2007
let's rock it

Mówiłam już o mojej słabości do t-shirtów... Tym razem zostałam złapana w sidła Wornby i Altamont Apparel.

Pierwsza marka odtwarza ubrania noszone przez ikony muzyki, kina, sportu. Mówią o sobie: "We source photography from the worlds of music, film and sport, to find images that really capture moments in time." Już we wrześniu ujrzy światło dzienne kolekcja stworzona przy współpracy z boginią punka Siouxie Sioux. Trzyelementowa seria składać będzie się z t-shirta inspirowanego kultowym japońskim filmem Ouibaba, op artowej sukienki-pokłonu w stronę prac Bridget Riley i koszulki noszonej przez Sioxie w czasie światowej trasy w 1980. Mniam...

Siouxie Sioux

Bridget Riley Movement in Squares

Z kolekcji Worn By

Altamont Apparel wypuścił na rynek limitowaną kolekcję, której grafiki rysowane były ręką samego Jimi Hendrixa. Dzięki zgodzie rodziny Hendrixa świat może podziwiać inne oblicze artysty.

Z kolekcji Altamont Apparel, grafiki Jimi Hendrix

13:23, lazymonday , t-shirt
Link Komentarze (2) »
wtorek, 21 sierpnia 2007
when ad becomes art

Nike Custom Series: Rodrigo Gerdal. Saatchi&Saatchi Brazil.

Po raz kolejny Saatchi&Saatchi udawadnia, że rządzi...

 

 

15:21, lazymonday , reklama
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 sierpnia 2007
iron maiden

Podoba mi się sesja zdjęciowa Gwyneth Paltrow w magazynie W. Tworzy spójną całość z tekstem. Artykuł z jednej strony opisuje gwiazdę Hollywood, a z drugiej pokazuje Gwennie, normalną dziewczynę, spacerującą po Londynie z matą do jogi pod pachą, krzątającą się po kuchni, z dziećmi na ręku, zmagajacą się z kontuzją kolana. Artykuł ma podtytuł "Iron maiden". Hmm, troche chyba przesadzony. Dlaczego "zwyczajne" kobiety na całym świecie zmagające się z takimi czy innymi problemami, nie urastają w naszych oczach do rangi kobiet z żelaza?

Wcale nie miałam pisać o GP. Urzekła mnie sesja zdjęciowa. Tak naprawdę chciałam napisać o czymś innym..., co zainspirowało mnie po obejrzeniu zdjęć. Chciałam napisać o brwiach. Brwiach. BRWIACH. Piękne te brwi.

Wielki come back brwi.

Carolina Herrera

Zac Posen

Gucci

Vera Wang

Roberto Cavalli

Valentino

Versace

Alexander McQueen

Jonathan Saunders

Balenciaga

20:20, lazymonday
Link Komentarze (4) »
wtorek, 07 sierpnia 2007
oh, te wysokie stany...

Kiedy myślę o spodniach z wysokim stanem, przypomina mi się historia z podstawówki. Nabijałam się z koleżankami z Agnieszki, która nosiła jeansy z wysokim stanem, a do nich duże t-shirty, włożone do spodni. Po tym hasło wysoki stan, stało się dla mnie synonimem najgorszego, najbardziej obciachowego kroju spodni. A trzeba było bacznie Agnieszkę obserwować i uczyć sie, bo Agnieszka wyprzedzała trendy o jakieś 15 lat...

No i zaczęło się, wysoki stan tam, wysoki stan tu. Oglądałam i zastanawiałam się. Okropne są..., świetnie wyglądają..., co za koszmar..., wyglądaja wystrzałowo...., bleee

Nie byłam przekonana. Starałam się. Naprawdę. Wyobrażałam je sobie, stan powyżej pasa, tuż pod żebrami, proste nogawki, ciemny jeans... Jestem wielką fanką ubrań z drugiej ręki, ale przekonałam się, jak trudno jest znależć coś odpowiedniego w second handzie. Przy okazji poszukiwań spodni, kupiłam trzy spódnice z podwyższonym stanem.... a gdzie moje spodnie? Przeszperałam 20 lumpeksów, 30 charity shops, przymierzyłam 100 par. Nie mogłam. Ani z butami na obcasie, ani z płaskimi. Ani z wąskimi nogawkami, ani z szerokimi. Potem pomyslałam, zaraz, zaraz... czy nie tak było dwa lata temu, jak polowałam na rurki?

A potem spadło na mnie jak grom z jasnego nieba - jestem ofiarą mody, niewolnicą bezmyślnie drepczącą za tłumem.... Ale z drugiej strony, czy nie o to między innymi w tym wszystkim chodzi?

09:14, lazymonday , trendy
Link Komentarze (2) »
czwartek, 02 sierpnia 2007
Grey is great.

Najbliższy mojemu sercu mi trend na jesień, to szarość. Znowu. Temat szeroko omówiony rok temu. Teraz o dodatkach. Torebkach. Szarych.

Najpiękniejsze w szarości jest to, że każdy jej odcień wygląda doskonale. Mam przeczucie, że moje życie będzie szare tej jesieni...

Kolejno: Alessandro Dell'Acqua, Burberry, Valentino, Dior, D&G, Henry Bequelin, D&G, Gucci, Versace.

14:14, lazymonday , trendy
Link Dodaj komentarz »