środa, 20 czerwca 2012
Dzisiaj mogłabym

Nad polskie morze nie dociera lato. Wygląda na to, że nie prędko przyjdzie czas na letnie buty. Wygląda na to, że o wakacjach przypominać mi będą tylko wakacyjne wzory na ubraniach. Obawiam się, że zamiast na letnie dzianiny, postawię na skórę. Na nic bardziej nie czekam niż na lato i wakacje. 

equipment/ kat maconie/ see by chloe/ haute hippie

piątek, 15 czerwca 2012
Resort. Biel. #2

Stella McCartney w kolekcji resort 2013 urzekła mnie wzorami. Mam (zdecydowaną) słabość do panterkowych (lamparcich i ocelotowych) wzorów, słodkie dziewczęce kwiatki napawają wiosennym optymizmem, a krata jest ultra lekka, nie ma w sobie nic z przypisywanej jest stateczności i klasyki. Jednak biel wciąż wygrywa.

zdjęcia: vogue.com

poniedziałek, 11 czerwca 2012
Resort. Biel

Kiedyś myślałam, że Proenza Schouler to imię i nazwisko projektantki (rodzaj żeński), (choć tak naprawdę kojarzyło mi się z nazwiskiem niemieckiej guwernantki). Kiedyś myślałam, że czarny to mój ulubiony kolor. Pewnego dnia dowiedziałam się, że Proenza Schouler to nazwiska panieńskie mam twórców (rodzaj męski) marki. Jeszcze później zaś doszłam do wniosku, że biel szlachetniejsza jest niż czerń.  

zdjęcia: vogue.com

piątek, 08 czerwca 2012
Out of the blue

Uwielbiam kolekcje resort. Wyskakują niespodziewanie w środku sezonu, kiedy znudzona letnimi witrynami, dziwne, ale zaczynam z zachłannością przeglądać jesienne kolekcje. Phillip Lim. Uwielbiam go. Wyjątkowo za błękit. Ten chłodny i ten baby blue.

zdjęcia: vogue.com

piątek, 01 czerwca 2012
Świat, jak jeden cud | piękny, boski świat!

Idealny Dzień Dziecka jest Różowy. Zakładam różowe buty, choć nigdzie nie muszę iść. Różowe okulary, bo chcę widzieć świat na Różowo. Nigdzie się nie spieszę, więc zegarek potrzebny jest tylko, by dopełnić Różowości. Różowa książka o modzie to plan na idealny dzień.

Dzisiaj mogłabym: christopher kane/ reebok/ nixon/ diane von furstenberg/ The Impossible Collection of Fashion by Valerie Steele/ illesteva

 

*tytuł jest cytatem z wiersza Adama Asnyka "Różowa chwilka"

zdjęcia: net-a-porter, spartoo.pl