środa, 19 listopada 2014
Dzisiaj mogłabym | Skórzana spódnica a jakże!

Witam po czarnej stronie jesieni. Listopad. Brrr już sama nazwa ma w sobie coś smętnego odpychającego. Razem z lutym i kwietniem tworzy dla mnie iście depresyjny tercet.

Czy zamierzam odgonić ponury nastrój wyciągając z szafy najbardziej kolorowe ubrania? Wręcz przeciwnie, jak ma być ponuro, to niech będzie od stóp do głów.

A Wy? Macie jakiś sposób na listopadowe zmory?

 

płaszcz - american vintage/ sweter - gucci/ spódnica - saint laurent/ buty - ash dostępne tutaj/ torebka - saint laurent

20:38, lazymonday , mogłabym
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 listopada 2014
Siła

Less is more. Klisza, którą powtarzamy bez końca, a jednocześnie przekaz, na który jesteśmy najbardziej oporni. Chcemy i mamy coraz więcej. Nadmiar staje się prawdziwą chorobą cywilizacyjną.

Co zrobić, żeby nie dać się złapać w macki przybytku, złapać oddech i zrobić miejsce na ważne rzeczy? Mi wystarczy kilka dni wolnego od internetu, parę prawdziwych rozmów, trochę zwykłego życia. Takiego jakie jest, a nie jakim chciałabym żyć.

Nie ważne, ile jeszcze razy usłyszę "less is more", nie ważne, ile razy przeczytam "im mniej tym lepiej". Ważne, kiedy znajdę w sobie tę siłę, żeby być (i żyć) po prostu. Bez niepotrzebnych ozdobników, bez przegadania, bez nadmiaru.

zdjęcia: the telegraph 25th october 2014/ fotograf: emma tempest/ modelka: othilia simon