wtorek, 28 lutego 2012
Narysuj mi modę

Wydawałoby się łatwo. Temat piękny, podany niemalże na tacy. Wystarczy oddać go na papierze. Nic bardziej mylnego. Ilustracja mody musi mieć to coś. Coś, co sprawia, że ilustracje danego autora stają się rozpoznawalne, jedyne w swoim rodzaju. Ilustracje Katy Smail przede wszystkim są piękne. Oprócz charakterystycznej kreski, mają w sobie jakąś nostalgię,coś romantycznie nieuchwytnego, co sprawia, że są unikalne.

zdjęcia: what kt does; vogue.com

12:58, ladytobe
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lutego 2012
Miuccia Prada. Sky is the limit

Nieograniczona jest wyobraźnia Miucci Prady (ach ta polska odmiana). Bezgraniczne i bezkrytyczne jest moje uwielbienie dla jej kreatywności. Nie rozczarowała i w tym sezonie (tym, czyli oczywiście jesień-zima 2012). Nie będę nawet krytykować prze-ohydnych potworkach na koturnie, które (niestety) znowu pojawiły się na wybiegu. Nie mogę za to oderwać oczu od tworzących genialną całość detali - plemiennych makijaży, przedłużonych włosów o kontrastowych odcieniach, wreszcie zdobień, kamieni i kryształów przyszytych do tkanin, robiących za całą biżuterię, mieszanie wzorów, przełamywanie czerni kolorystycznym akcentem w postaci butów i torebki. Mocna sylwetka, spodnie 7/8 wyglądające spod sukienek i spódnic, dopasowane żakiety i kamizelki-płaszcze w kształcie litery A, wysoka talia i kołnierzyki zapięte pod szyją. Silna kobieta. Kobieta Prady.

Oglądam po raz kolejny pokaz  i myślę, czy moda może kiedykolwiek mnie znudzić?

zdjęcia: vogue.com

11:45, ladytobe
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 lutego 2012
Tydzień Mody

Tygodnie mody to czas inspiracji. Pokazy są trawione i powoli przenikają do krwiobiegu. Ulica inspiruje natychmiast. Znudził mi się noszony przez kilka sezonów płaszcz? Ozdabiam go!

zdjęcia: guerrisms; marie claire; net-a-porter facebook

czwartek, 09 lutego 2012
Dzisiaj mogłabym...

...pożegnać zimę.

rag&bone/ zoe karssen/ clu/ venessa arizaga/ isabel marant

środa, 08 lutego 2012
Kawa i internet

Od czego zaczynam dzień? Od kawy i przeglądu ulubionych stron internetowych. Jest kilka stałych pozycji, do których zaglądam codziennie od dłuższego czasu, są też takie, o których po kilku dniach (tygodniach) zapominam i z przyjemnością wracam po jakimś czasie. Oto moje ostatnie odkrycia, które natychmiast wylądowały w zakładce ulubione:

StyleLikeU. Stylowi ludzie, ich szafy, miejsca, inspiracje.

The Glow. Mamy świata mody, ich dzieci i mieszkania. Super słodko.

Sous Style. Założona przez Pippę Lord, szefową działu foto magazynu Elle, strona dla "gospodyń nowej generacji". Ludzie mody gotują. I jedzą!

Miłego dnia!

zdjęcia: stylelikeu; the glow; sous style