Blog > Komentarze do wpisu
Letnia biblioteczka

Dzisiaj druga część wakacyjnego niezbędnika. Książki. Czytacie podczas urlopu, czy odpuszczacie sobie jakikolwiek wysiłek umysłowy i poświęcacie się intensywnemu nicnierobieniu?

Ja czytam. Mam nadzieję, że i w tym roku uda mi się wygospodarować czas, żeby oddać się wakacyjnej lekturze. Wakacyjna lektura musi spełniać trzy warunki, ma być lekka, łatwa i przyjemna. Nie bójmy się powiedzieć tego wprost, może być nawet lekko odmóżdżająca*. Co wyląduje w mojej walizce? Jeszcze nie wiem, mam jednak kilka pozycji, które chciałabym wziąć ze sobą na urlop.

 

 

1. Gian Luigi Paracchini. Prada. Obyczajowy fenomen. Książka, którą chcę przeczytać z jednego powodu. Miuccia Prada. Kropka.

2. Pharrell Williams. Pharrell: Places and Spaces I’ve Been. Pharrell Williams to współczesny człowiek renesansu. Śpiewa, produkuje muzykę, projektuje rowery i meble oraz jest założycielem dwóch dobrze prosperujących marek odzieżowych. W książce opowiada swoją historię, prezentuje swoje prace i osiągnięcia. Dodatkowo książka wzbogacona jest zdjęciami Terry’ego Richardson’a , David’a La Chappelle, a także wywiadami, między innymi z Anną Wintour, Jay-Z, czy Zahą Hadid. Interesujące? Dla mnie bardzo!

3. Marcin Różyc. Nowa moda polska. Pozycja, która już od dawna jest na mojej liście „do przeczytania”, nie miałam jeszcze jednak okazji jej „dotknąć”. 

4. *Z pozycji lekko (bądź bardziej) odmóżdżających. Zawsze powtarzam sobie, ze to ostatni raz, a potem zawsze kupuję (i żałuję). Kto mi jednak zabroni tych bezmyślnych chwil nad czasopismami modowymi?

5. Kukbuk. Jedyna pozycja do której zasiadam i czytam. Od deski do deski. I zaraz mam ochotę biec do kuchni i gotować!

6. Boel Westin. Tove Jansson. Mama Muminków. Z czystego sentymentu do białych niekształtnych postaci.

 

A co jest na Waszej liście? Znacie którąś z wymienionych pozycji? Co czytacie na urlopie, co polecacie?czwartek, 18 lipca 2013, lazymonday

Polecane wpisy

  • Dzisiaj mogłabym | Wiosna. Klasyk vol. 2

    Mam taki mundurek, który wkładam i noszę równo cały sezon. Tej wiosny to ramoneska, biała bluzka, spodnie typu palazzo, no i trampki. Prosto.  kurtka - eto

  • Dzisiaj mogłabym

    Podobno pory roku to stan umysłu, dlatego robię wszystko, by wprawić mój umysł w tryb wiosna. Rozpiera mnie energia, biegam, skaczę, otwieram okna w samoch

  • Wakacje

    Pora na przerwę. Wakacje!

Komentarze
2013/07/18 21:01:33
1 i 3 są na mojej liście :) Co do magazynów, to ostatnio kupuję ich coraz mniej, teraz potrzebowałam czegoś 'do pociągu' i to smutne, bo raczej przy słowie pisanym tego nie zaznaję, ale mam uczucie wyrzuconych 8 zł (bez 10 gr!) w błoto. Nie wiem, czy to moje potrzeby czytelnika się zmieniły, czy te magazyny naprawdę są coraz gorsze? ;)
Za to z własnej wakacyjnej listy zniknęły już 'Film i moda' i 'Wielki Gatsby', teraz przymierzam się do Pamuka, mam też 'Hotel nomadów' , 'Bóg pali cygara', chcę też jeszcze raz podejść do biografii Diora po angielsku, którą niestety musiałam odłożyć w połowie lektury. Wolne, długie dni (nie lubię czytać przy sztucznym swietle!), ach, raj dla czytaczy :D
-
2013/07/18 22:13:25
@kelly- mam tak samo z polskimi magazynami, najczęściej pozostaje niesmak i uczucie straconych pieniędzy, nawet nie czasu, bo przejrzenie magazynu zajmuje mi maksymalnie kwadrans. Dlatego wolę raz na jakiś czas zaiwestować w zagraniczne tytuły. Przypomniałaś mi o Wielkim Gatsby, miałam do niego wrócić przed obejrzeniem filmu! Pahmuka Muzeum niewinności męczę i męczę od kilku l a t :) muszę sprawdzić dwie pozostałe wspomniane przez Ciebie pozycje :) żeby tylko starczyło czasu! :)
-
2013/07/23 23:42:33
Przygarnęłabym wszystko, oprócz Kukbuka bo już mam ;-) Ja ostatnio zaczytuję się w biografiach - Helmut Newton, Jackie O, Helena Rubinstein...Brakuje mi tylko albumu o Grace Coddington, którego jakoś nie mogę od miesięcy zakupić na Amazonie :)
-
2013/07/25 15:40:08
@fashionitka - biografie są świetną lekturą, a podczas urlopu "wchodzą" jeszcze lepiej. Album o Grace Coddington też jest na mojej liście marzeń :)